KONFERENCJA ADMINISTRATORÓW SZKOLNYCH SIECI KOMPUTEROWYCH

VI Konferencja Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych
KASSK 2010
Nowy Tomyśl 9-11 kwietnia 2010

 

Index  | Prelegenci  |  Goście  | Galeria zdjęć | Partnerzy  | Program Uczestnicy  | Grupy warsztat. |  Kontakt  |  FAQ  |  Linki

Witamy w serwisie VI Konferencji Administratorów Szkolnych  Sieci Komputerowych

KASSK 2010 - "Oblicza e-szkoły."

O G Ł O S Z E N I A

ZNAMY JUŻ ZWYCIĘZCĘ KONKURSU!

W konkursie przeprowadzonym na platformie edukacyjnej LIBRUS najwyższy wynik uzyskała pani Lidia Dudek. Serdecznie gratulujemy!
Przypominamy, że nagrodą za zwycięstwo jest nowoczesny tablet entete ufundowany przez NTT System.
O terminie i sposobie wręczenia nagrody poinformujemy Zwycięzcę w indywidualnej korespondencji mailowej.
Zgodnie z obietnicą chciałbym przekazać kilka informacji dotyczących niespodzianek, które przygotowaliśmy dla Was, a których z wiadomych względównie mogliśmy zrealizować podczas Konferencji.
Mamy dla Państwa niespodziankę przygotowaną przez Patronów Medialnych Konferencji. Dla wszystkich uczestników KASSK 2010 miesięcznik NetWorld przygotował na stronie http://www.oferta.networld.pl/gratis.asp możliwość zamówienia najnowszego egzemplarza bezpłatnie, a PC World proponuje specjalną ofertę z prezentami. Szczegóły na stronie www.pcworld.pl/kassk . Zgodnie z naszą sugestią okres promocyjny na zamówienia będzie przedłużony do 20 maja.
Druga niespodzianka dotyczy konkursu, który chcemy przeprowadzić za pomocą Szkolnej Platformy Edukacyjnej LIBRUS. Platformy tej używamy z powodzeniem w naszym Gimnazjum. Tym razem uczestników KASSK wpisaliśmy do jednej klasy i proponujemy konkurs dotyczący wiedzy teleinformatycznej oraz informacji na temat KASSK. Główną nagrodą w konkursie będzie nowoczesny tablet entete ufundowany przez NTT System. Konkurs chcemy uruchomić 10 maja. Dostępny będzie do 14 maja 2010. Każdy uczestnik będzie miał losowo przydzielone 40 pytań z puli 100. Czas odpowiedzi będzie ograniczony. Szczegóły zawiera regulamin.
Każdy, kto chciałby wziąć udział w konkursie proszony jest o wysłanie do mnie maila (d.stachecki@gim-nt.pl) zawierającego imię i nazwisko i prośbę o przesłanie loginu i hasła dostępu do Platformy. W mailu zwrotnym odeślę potrzebne informacje. Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy tylko do 8 maja (sobota).

 

Dariusz Stachecki

Na portalu Partnerstwo dla Przyszłości jest dostępny zapis wideo pierwszego dnia KASSK. Tych, którzy nie mogli być z nami zachęcamy do obejrzenia materiału, a ci którzy byli z pewnością chętnie sobie przypomną. Obejrzyj zapis wideo.
KASSK 2010 zakończył się.
Tragiczne wydarzenie, które wstrząsnęło nami podczas Konferencji nadało jej szczególny charakter. Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzone trzy dni, za wzorową postawę, za rozmowy, za wspólną zadumę, oraz za dyscyplinę podczas zajęć.
Dziękuję również wszystkim wykładowcom, prowadzącym warsztaty, przedstawicielom firm i instytucji - partnerom KASSK za ciekawe zajęcia, za interesujące ekspozycje, ufundowanie nagród oraz wytrwałość.
Dziękuję zespołowi organizacyjnemu w składzie: Andrzej Wałęsa, Małgorzata Gucia, Marlena Jarczewska, Renata Orlicka, Ewa Maria Piątas, Renata Kurasińska, Wiesława Skoczylas, Krzysztof Hałas, Arkadiusz Lewandowski, Grzegorz Piątas, Krzysztof Urbaniak i Franciszek Zalewski. Dziękuję też za ogromne zaangażowanie pracownikom administracji i obsługi naszego Gimnazjum.

 

Dariusz Stachecki

Samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie rozbił się, podchodząc do lądowania na lotnisku w Smoleńsku. Na pokładzie maszyny znajdowało się 96 osób, w tym wielu wysokich rangą przedstawicieli państwowych. Nikt nie przeżył katastrofy... Cześć Ich Pamięci!
W związku z tragedią odwołane zostają wszystkie rozrywkowe formy aktywności podczas Konferencji.
W związku z tym, że kończą nam się miejsca noclegowe, począwszy od 6 marca osoby, które dokonają zgłoszeń z noclegiem, będą wpisywane na listę osób rezerwowych. Przeniesienia na główną listę uczestników dokonamy wtedy, gdy będziemy mogli zagwarantować nocleg. Decyduje kolejność zgłoszeń (numer na liście rezerwowej). Dlatego prosimy o dokonanie wpłaty najszybciej jak to możliwe. Zgłoszenia, na które nie odnotujemy wpłaty w ciągu 21 dni od dokonania rejestracji (lub przed 31 marca w przypadku zgłoszenia po 10 marca), zostaną skreślone z listy uczestników.
Ruszyły przygotowania zjazdu w Mrozach - http://sbs.oeiizk.edu.pl/zjazd9/. Organizatorzy na forum IX Zjazdu zapraszają uczestników do proponowania tematów do jego programu - http://sbs.oeiizk.edu.pl/zjazd9/forum/viewforum.php?id=2
          Nowotomyski KASSK 2010 organizowana jest jak zwykle przez Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu - szkoły otwartej na nowe technologie, na innowacyjne i nowatorskie formy kształcenia a od 15 października 2008r. noszącej zaszczytny tytuł INNOWACYJNEJ SZKOŁY.

Serdecznie zapraszamy do udziału w VI Konferencji. Chcemy, aby KASSK 2010 był jeszcze ciekawszy, bardziej dynamiczny i atrakcyjny dla wszystkich uczestników - twórczych i innowacyjnych nauczycieli wykorzystujących w swej pracy nowoczesne technologie.

     Podobnie jak w latach ubiegłych konferencja trwać będzie 3 dni (piątek, sobota, niedziela). Przebiegać będzie pod patronatem znamienitych organizacji i instytucji. Udział w Konferencji weźmie wielu znakomitych gości, firm, organizacji i fundacji. Wierzymy, że każdy znajdzie coś dla siebie, a czas spędzony w gronie przyjaciół na nieformalnych spotkaniach będzie sympatyczną „odskocznią od dnia codziennego”.

     Przygotowujemy propozycje wykładów i warsztatów dla wszystkich nauczycieli. Specjalną ofertę mamy dla liderów TIK, dyrektorów szkół i przedstawicieli samorządów lokalnych. Główny nacisk położymy na wykorzystaniu nowoczesnej technologii w nauczaniu zintegrowanym oraz przedmiotach matematyczno - przyrodniczych. Na pytania uczestników czekać będą wybitni specjaliści, którzy rozwiążą każdy problem.

     Jesteśmy przekonani, że proponowana tematyka konferencji, w której chcemy zwrócić uwagę na ogromne znaczenie technologii informacyjnej i jej wpływ już nie tylko na proces dydaktyczno-wychowawczy, ale i nowoczesne oblicze współczesnej szkoły, znajdzie szerokie grono odbiorców.

     Proponujemy udział w wykładach, spotkaniach warsztatowo - seminaryjnych, ćwiczeniach i panelach, przygotowanych przez profesjonalistów: firmy komputerowe, fundacje, instytucje, a także nauczycieli liderów i koordynatorów edukacji informatycznej. Chcemy, dać możliwość wymiany doświadczeń, dzielenia się wiedzą i praktyką, kontaktu z najnowocześniejszą technologią, spotkań z profesjonalistami, z ekspertami, do których często trudno dotrzeć.
     Naszym zamiarem jest również prezentacja własnych doświadczeń w tym zakresie, którymi chcielibyśmy podzielić się z uczestnikami konferencji. Mamy rozbudowaną sieć lokalną obejmującą zasięgiem całą szkołę, 100% pokrycia sieci bezprzewodowej oraz zaawansowany system monitoringu. Posiadamy szkolną serwerownię, sami wykonaliśmy wszystkie projekty i prace. Mamy swoje doświadczenia z wdrażania projektu e-szkoła, wypracowaliśmy własne koncepcje i rozwiązania.  ale najbardziej liczymy na to, że dowiemy się wiele od innych, że podzielicie się z nami swoimi doświadczeniami.

 
organizator konferencji
/-/ Dariusz Stachecki
dyrektor gimnazjum
/-/ Andrzej Wałęsa