KONFERENCJA ADMINISTRATORÓW SZKOLNYCH SIECI KOMPUTEROWYCH

VI Konferencja Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych
KASSK 2010
Nowy Tomyśl 9-11 kwietnia 2010

 

Index  | Prelegenci  |  Goście  | Galeria zdjęć | Partnerzy  | Program Uczestnicy  | Grupy warsztat. |  Kontakt  |  FAQ  |  Linki

Prelegenci Konferencji
dr Jan Polak

 

Dyrektor programu „Partnerstwo dla Przyszłości” firmy Microsoft.
Z wykształcenia fizyk teoretyk, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny z fizyki i informatyki na Uniwersytecie Śląskim oraz Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach.
Autoryzowany trener Microsoft. Był dyrektorem oraz trenerem w takich firmach jak Altkom Akademia, OSI Computrain, 2SI.
Od 2003 roku pracownik w zespole edukacji K12 firmy Microsoft Polska. Promotor stosowania Nowych Technologii w edukacji. Jeden z pomysłodawców projektu pilotażowego e-szkoła, współtwórca portalu www.partnerstwodlaprzyszłosci.edu.pl
Żonaty, trójka dzieci.
Tomasz Hodakowski

 

Dyrektor ds. Rozwoju Sektora Edukacyjnego na Europę Centralną i Wschodnią, Intel.
Odpowiedzialny za działania Intela związane z rozwojem rynku technologii informacyjnych w edukacji na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.
Prowadzi programy pilotażowe zastosowania komputerów w nauczaniu różnych przedmiotów.
W Intelu od 2004 roku, zajmował się m. in. współpracą z instytucjami sektora publicznego, izbami gospodarczymi oraz przedsiębiorstwami sektora “Enterprise” w Polsce. Był również odpowiedzialny za budowanie relacji z dostawcami sprzętu i integratorami systemów w ramach projektów IT, które miały na celu rozwój rynku i rozszerzanie współpracy z klientami.
Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej.
Romuald Zieliński

 

Członek Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów, Członek Komitetu Organizacyjnego Ogólnopolskiego Zjazdu Szkolnych Opiekunów Pracowni Internetowych w Mrozach.
W latach 2003-2006 ekspert MEN w zakresie technologii informacyjnej i komunikacyjnej.
Za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania otrzymał w 2004 roku Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz Srebrny Medal Zasługi od Ministra Sprawiedliwości.
Od 2006 do 2008 roku brał czynny udział w realizowanych przez MEN projektach dotyczących wyposażenia szkół w sprzęt informatyczny. Obecnie Dyrektor ds. Rozwoju Sektora Edukacyjnego w NTT System S.A.
Ryszard Stefanowski

 

Bez niego nie byłoby mądrze zinformatyzowanych szkół w Wielkopolsce. Sprawia, że rzeczy z pozoru niemożliwe stają się realnie wdrożoną rzeczywistością. (przyp. DS)

 

Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału OFEK. Absolwent Politechniki Poznańskiej kierunku telekomunikacja. Od 21 lat związany z Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej. Zajmuje się budową i wdrażaniem dużych projektów edukacyjnych dla dorosłych ze szczególnym uwzględnieniem rynku oświatowego i tematyki związanej z technologią informacyjną, Był współautorem strategii E-Wielkopolska opracowanej przez zespół pod kierunkiem prof. Wojciecha Cellarego i zatwierdzonej jako oficjalny dokument regionalny przez Sejmik Wielkopolski. Zespół, którym kieruje wdrożył szereg nowoczesnych rozwiązań z zakresu metod kształcenia w dziedzinie technologii informacyjnej. W latach 2001-2004 kierował zespołem, który w ramach programu „Intel Theach to the Future” wdrożył systemy klasy B2B i B2C wspomagające zarządzanie tym niewątpliwie największym pozarządowym programem Edukacji informatycznej dla nauczycieli w Polsce, w którym uczestniczyło ponad 68 000 osób. W latach 2004-2007 kierował dużymi projektami kształcenia w zakresie ICT w oświacie finansowanymi przez MEN. W roku 2006 zrealizował projekt szkoleń ICT dla 8700 nauczycieli a w roku 2007 trzy analogiczne projekty dla 18200 nauczycieli. W latach 2005-2007 kierował 8 projektami zrealizowanymi z funduszy EFS województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i kujawsko-pomorskiego pod wspólną nazwą Akademia Społeczeństwa Informacyjnego (ASI) dla 9200 pracujących, odchodzących z rolnictwa i bezrobotnych. Akademia Społeczeństwa Informacyjnego jest nowatorskim system kształcenia dla dorosłych łącząca cechy blended learningu i indywidualnego toku nauczania, została zauważona i wybrana jako jeden z modelowych projektów przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w 2006 roku.

Jest inicjatorem programu e-szkoła Wielkopolska, programu, który wprowadził wiele zmian w wielkopolskiej oświacie.

prof. Maciej M. Sysło

 

Z wykształcenia i kariery naukowej - matematyk (teoria grafów, matematyka dyskretna, algorytmika, optymalizacja), z wykonywanego zawodu - nauczyciel akademicki na kierunkach informatycznych, a od ponad 15 lat - entuzjasta edukacji informatycznej. Cały czas związany z Instytutem Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego - przez 10 lat był jego dyrektorem (1984-1996). Staże i stypendia zagraniczne na Uniwersytetach w: Tokio (stypendysta rządu japońskiego), Bonn i Berlinie (stypendium Humboldta), Pullman, Eugene (Fulbright Foundation Senior Research Grant), Groningen, Kopenhadze.

Podczas ostatnich wyjazdów naukowych wiele czasu spędza ... w szkołach. Autor około 150 publikacji matematycznych, informatycznych i dydaktycznych. Orędownik zamiany informatyki na technologię informacyjną w szkołach. Twórca standardów przygotowania nauczycieli w zakresie technologii informacyjnej. Współautor syllabusa 2002 z informatyki (matura). Redaktor naczelny czasopisma "Komputer w Edukacji", członek rad redakcyjnych kilku innych czasopism. Organizator konferencji "Informatyka w szkole" i redaktor materiałów konferencyjnych (zwykle około 500 stron). Współtwórca krajowej olimpiady informatycznej. Przedstawiciel Polski w Working Party on Education and Training (Information Society Technologies, European Commission) oraz w Technical Committee on Education (TC3 - IFIP). Dewizy: Robić lepiej to, co inni robią dobrze. Łączą nas więzy ludzkie, nie maszyny. Hobby: praca, muzyka (Chopin, Mozart oraz Enigma, Vangelis, Oldfield, Jarre), podróże. Lektury: literatura japońska, Haiku, biografie.

Informacje pochodzą ze strony: www.mragowo.pti.org.pl

Bartek Boczkaja

 

prezes zarządu Konsorcjum FEN Sp. z o.o.

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na wydziale Zarządzania, kierunek Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw.

Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w branży IT.

Zainteresowania: wykorzystanie nowoczesnych technologii w biznesie, muzyka, sprzęt hi-fi, sport.

Joanna Brosiło

 

Nauczyciel z prawie 17 letnim stażem. Miejsce pracy: Liceum Ogólnokształcące Nr XV im. mjr Piotra Wysockiego, Elektroniczne Zakłady Naukowe i Centrum Kształcenia Praktycznego - Wrocław. Mentor Centrum Edukacji Obywatelskiej (Nauczycielska Akademia Internetowa-NAI). Projektant komputerowy. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Nauczycieli Technologii Informacyjnej. Trener Odysei Umysłu. Realizuje zajęcia w oparciu o komputery Macintosh od 2000 roku. Wspiera nauczycieli różnych przedmiotów wykorzystujących technologie informacyjne oraz multimedia w praktyce szkolnej. Czynnie uczestniczy w konferencjach informatycznych, propagując technologię Apple w edukacji. Wdraża i stosuje Kinezjologię Edukacyjną i Ocenianie Kształtujące w praktyce szkolnej. Od 2002 roku Wzorcowy Educator Apple. W 2006 roku przyznano jej tytuł Nauczyciel z Klasą.
Joanna o sobie: "Gdy nie pracuję najchętniej: - Działam twórczo-koncepcyjnie: maluję, rzeźbię; tworzę filmy, projekty komputerowe, grafiki. - Postrzegam/Widzę pozytywy zawsze i wszędzie pomimo wszystko."
Krzysztof Brzeziński

 

od lutego 2009 r. Channel Sales Manager w segmencie konsumenckim F-Secure. Jest odpowiedzialny za umacnianie pozycji na rynku rozwiązań dla klientów indywidualnych takich jak antywirus, pakiet Internet Security oraz zabezpieczenia telefonów komórkowych. Do jego zadań należy rozwój Programu Partnerskiego Retail, a także tworzenie nowych kanałów sprzedaży oprogramowania. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży teleinformatycznej. Pracował w firmach dystrybucyjnych Veracomp i S4E S.A. Ukończył studia na Wydziale Fizyki i Techniki Jądrowej Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie oraz studia podyplomowe w katedrze Telekomunikacji na tej samej uczelni. Brał udział w licznych szkoleniach z zakresu efektywnej sprzedaży, negocjacji oraz zarządzania produktem. Jego hobby to wędrówki górskie oraz malowanie pejzaży akwarelami. W czasie wolnym zajmuje się pszczelarstwem, stale powiększając własną pasiekę.

Marcin Cały

 

Specjalista ds. marketingu w wydawnictwie Migra.

Dba o przekazywanie nauczycielom informacji o ofercie wydawnictwa, opiekuje się witryną internetową, przygotowuje projekty materiałów reklamowych i promocyjnych, zajmuje się dystrybucją gratisowych egzemplarzy książek. Uwagami i pomysłami wspiera Autorkę przy tworzeniu podręczników w zakresie nowych technologii i zagadnień związanych z tworzeniem witryn internetowych.

W wolnym czasie fotografuje, uprawiać turystykę rowerową i żeglarstwo.

Florian Gałuszka

 

Przedstawiciel edukacyjny Grupy Wydawniczej HELION. Studia na Uniwersytecie Śląskim - Wydział Nauk o Ziemi, kierunek geografia. W Wydawnictwie Helion od 2007 roku - dział edukacja. Hobby: jazda na rowerze. "Ostatnio staram się opanować amatorsko lustrzankę : )"
Jacek Haja

 

Nauczyciel matematyki i informatyki w Zespole Szkół w Wapnie. Od początku swojej przygody z komputerami związany ze sprzętem firmy Apple. Od 2004 r. Wzorcowy Edukator Apple, aktywny uczestnik wielu zjazdów komputerowych. Autor programu nauczania informatyki w szkole podstawowej i gimnazjum - "Dzikie koty w szkole". Chętnie i często pomaga innym nauczycielom na listach i forach dyskusyjnych. Specjalizuje się w krótkich filmach edukacyjnych. Popularyzator szachów i miłośnik biegania, maratończyk. Czas wolny najchętniej spędza z rodziną w domu. Nie poddaje się przeciwnościom losu, lubi słuchać muzyki elektronicznej.

Grzegorz Jankowski

 

Kierownik Projektu Helion Edukacja.

Studiował na Politechnice Poznańskiej Ochronę Środowiska oraz na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu Geografię.

W Helionie pracuje od 2002 roku. Od 2005 jest odpowiedzialny za koordynację działań związanych segmentem edukacyjnym wydawnictwa.

Prywatnie lubi improwizacje gitarowe, fotografię i turystykę górską.

Marcin Kempka

 

Wykładowca w Instytucie Informatyki Politechniki Śląskiej oraz Centrum Kształcenia Nauczycieli LIBRUS, rzeczoznawca przedmiotowy ds. pomocy dydaktycznych, dyrektor generalny Grupy LIBRUS.

Specjalista z dziedziny sieci komputerowych i projektowania baz danych, pomysłodawca i twórca Systemu Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

W wolnych chwilach muzyk, kompozytor i aranżer.

Grażyna Koba

 

Autorka prawie czterdziestu publikacji, w tym siedmiu podręczników, z zakresu informatyki i technologii informacyjnej.

Z wykształcenia informatyk. Od 1987 r. zajmuje się edukacją informatyczną, aktywnie uczestnicząc w pracach nad jej rozwojem w Polsce.

Wiele lat była nauczycielem i doradcą metodycznym informatyki. Dla wielu nauczycieli jest autorytetem z dziedziny dydaktyki informatyki. Ceniona za komunikatywność, chęć udzielania pomocy, życzliwość.

Lubi podróże, spacery z psem i taniec.

Krzysztof Kolanowski

 

Specjalista do spraw Systemu Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce LIBRUS.

Przez 17 lat nauczyciel matematyki i informatyki oraz wychowawca w Liceum Ogólnokształcącym nr 9 w Poznaniu, liczne nagrody dyrektora, praca z młodzieżą. Jego atutem jest dobra znajomość środowiska nauczycielskiego i technologii informatycznych skutkująca ponadprzeciętną zdolnością rozumienia potrzeb nauczycieli.

W życiu prywatnym ojciec trójki dzieci, jego pasją jest historia i polityka.

Zuzanna Kordzińska

 

z wykształcenia pedagog specjalny i terapeuta pedagogiczny, obecnie wspierająca swoimi siłami i wiedzą wydawnictwa interaktywne Young Digital Planet. Jako autor współpracująca z Verlag Dashofer, a także - od niedawna - z Wydawnictwami Szkolnymi i Pedagogicznymi. Jako trener, związana również z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji „EDUCATOR”. Spełniająca się zarówno w pisarstwie, jak i przyrządzaniu wegetariańskiego jedzenia oraz podróżowaniu.
Za najcenniejsze doświadczenia uznaje spotkania z innymi ludźmi - tymi większymi i tymi całkiem małymi. Wieczna poszukiwaczka i pasjonatka życia.
Jarosław Kowalski

 

Szef polskiego oddziału Novella, absolwent Wydziału Humanistycznego WSP w Olsztynie (spec.: stosunki międzynarodowe XX wieku), od 15 lat związany z branżą IT.

Członek Internet Society, PTUN, uczestnik grup zadaniowych PIIT i KIGEiT, współzałożyciel Koalicji na Rzecz Otwartych Standardów (KROS) oraz Stowarzyszenia Linux Profesjonalny, członek mazowieckiego oddziału PTI.

Krzysztof Henryk Krajewski

 

Nauczyciel dyplomowany. Od roku 2000 Nauczyciel doradca metodyczny Informatyki ODN w Poznaniu.

Absolwent Politechniki Poznańskiej. Z wykształcenia i zamiłowania inżynier mechanik. Do roku 2006 nauczyciel Zespołu Szkół Mechaniki Precyzyjnej a od 2007 Technikum Elektroniczno-Mechanicznego przy Poznańskim Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej.

Zainteresowania mechanika precyzyjna, elektronika, informatyka i mechatronika oraz turystyka krajowa i zagraniczna.

Łukasz Majek

 

Kierownik Wsparcia Technicznego w firmie ArcaBit. Od wielu lat związany z branżą bezpieczeństwa komputerowego. Specjalista w dziedzinie wdrożeń i administracji systemów bezpieczeństwa. Obecnie nadzoruje pracę najpopularniejszego programu antywirusowego ArcaVir u stale rosnącej rzeszy użytkowników, zarówno w Polsce jak i za granicą. Wspiera również rozwój produktu od strony funkcjonalnej. Wielokrotnie prowadził szkolenia dla administratorów szkolnych sieci komputerowych z zakresu ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem i nieodpowiednimi treściami internetowymi.
Bożena Nowak

 

Nauczyciel matematyki i informatyki w Zespole Szkół nr 4 w Pruszczu Gdańskim.
Szkolny koordynator TI. Propagator zastosowania TI w nauczaniu różnych przedmiotów szczególnie matematyki.
Od 2002 roku Apple Distinguished Educator. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na konferencjach i zjazdach użytkowników zarówno komputerów Macintosh jak i PC-tów. Szkoli nauczycieli w zakresie TI. Lubi turystykę kajakową i rowerową.
Czesław Oleszczyszyn

 

Nauczyciel informatyki w Zespole Szkół w Gryfinie.
W szkole pracuje od 18 lat. W pracy od 2004 stosuje technologie e-learningowe oparte na Moodle. Prowadzi wykłady i warsztaty dla nauczycieli z zakresu wykorzystania e-learningu w szkole. Współpracuje z KOPI. Czynnie uczestniczy w konferencjach informatycznych, propagując technologie e-learningowe w edukacji. Od 2008 r. Wzorcowy Edukator Apple. Zainteresowania: sport, elektroakustyka, fotografia i multimedia.
Dawid Pater

 

Absolwent Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. Kierownik Grupy Systemów Szkolnych oraz Menadżer Systemów Zarządzania Jakością Pracy Szkół w Dziale Wdrożeń i Szkoleń firmy ProgMan S.A.
Jest odpowiedzialny za szkolne systemy ewidencyjne oraz analityczne, wspomagające przepływ danych za pośrednictwem kanałów informatycznych. Posiada kilkuletnie doświadczenie w zakresie rozwoju i wdrażania nowoczesnych narzędzi IT w placówkach oświatowych, w tym elektronicznego dziennika (www.idziennik.edu.pl)
Zainteresowania: pasjonat motoryzacji.
Marcin Pączko

Business Development Manager – NEC Eastern Europe.
Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania I Marketingu. Z branża IT związany od 1996 roku, począwszy od działań dystrybucyjnych w jednej z największych firm dystrybucyjnych, poprzez działania projektowe związane z największymi projektami informatyzacji w Polsce oraz rozwijaniem i kreowaniem w zakresie “brand management”. Doświadczenie zdobyte w pracy w międzynarodowej korporacji oraz współpraca z partnerami w innych krajach z powodzeniem wykorzystuje w prowadzeniu projektów dostosowanych pod potrzeby partnera. W firmie NEC odpowiedzialny za zagadnienia związane z VPCC (Virtual PC Center) oraz Venue Management. Prywatnie ojciec dwóch córek, ciągle wierny kibic polskiej reprezentacji uwielbiający sam aktywnie grać.
Jakub Piasecki

 

Specjalista do spraw robotyki firmy AKCES.

Absolwent Politechniki Poznańskiej. Z wykształcenia i zamiłowania robotyk, nauczyciel informatyki i TI w V LO w Poznaniu, w poprzednich latach zajmował się również nauką fizyki i informatyki na poziomie gimnazjum. Zainteresowania: oprogramowanie open source (na koncie kilka wykładów i warsztatów dla Poznańskiego PLUGa), systemy wizyjne w robotyce, klocki LEGO, kolekcjonerskie gry bitewne.

Prywatnie: Ojciec dwójki dzieci (trzecie w drodze).

Tomasz Pieper

 

Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej oraz Matematyki z Informatyką Uniwersytetu Gdańskiego. Posiada przygotowanie i doświadczenie pedagogiczne jako nauczyciel informatyki. Kilka ostatnich lat zdobywał doświadczenie trenerskie na płaszczyźnie tematycznych szkoleń komputerowych.
W ProgMan S.A. Kierownik Edukacyjnego Projektu Informatycznego, odpowiedzialny za wprowadzanie innowacyjnych metod kształcenia w oparciu o platformy internetowe (www.youngcoder.eu) oraz optymalizację Systemu Zarządzania Informacją. Zainteresowania: psychologia.
Grzegorz Radziszewski

 

Absolwent matematyki na Uniwersytecie Łódzkim. W latach osiemdziesiątych pracował jako nauczyciel matematyki. Od 1989 roku zajmuje się edukacją informatyczną. Przez kilka lat był doradcą metodycznym ds. edukacji informatycznej. Od 1991 roku zajmuje się komputerami produkcji firmy Apple i ich wdrażaniem w szkołach polskich. Przez kilka lat pracował w przedstawicielstwie Apple w Polsce. Teraz niezależny konsultant i certyfikowany trener Apple. Od 2008 roku Wzorcowy Edukator Apple. Zainteresowania: turystyka górska i rowerowa, fotografia, architektura.
Artur Rudnicki

 

Nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. Od wielu lat współpracuje z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów. Uczy sieci komputerowych i systemów operacyjnych. Obecnie testuje nową DVD kolekcję 2010 dla polskich szkół.
W swojej szkole wdrożył IT Academy Advance oraz NATP. Organizator konferencji informatycznych w Radomiu. Zainteresowania: mocna muzyka, sport, no i oczywiście komputery.
Danuta Rysak

 

Dyplomowany nauczyciel informatyki, TI i fizyki w III Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego (Fizyka, Informatyka). Egzaminator OKE z Informatyki, Wzorcowy Edukator Apple, administrator szkolnych pracowni komputerowych: Macintosh i PC. Jest współautorem kilku publikacji zawierających doświadczenia środowisk edukacyjnych z platformą Mac OSX. Wspiera nauczycieli w stosowaniu technologii informacyjnej w pracy własnej i na lekcjach na terenie Dolnego Śląska. Prowadzi szkolenia z zakresu technologii informacyjnej i edukacji medialnej w praktyce szkolnej oraz szkolenia dla różnych środowisk zawodowych dofinansowane ze środków unijnych. Organizator Zjazdów Użytkowników Macintoshy na terenie Dolnego Śląska. Jej pasje to: turystyka górska, narciarstwo i podróże.
Maryla Siegieńczuk

Dyplomowany nauczyciel informatyki, TI i matematyki w III Liceum Ogólnokształcącym w Jeleniej Górze. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej (Wydział Elektryczny) i Uniwersytetu Wrocławskiego (informatyka, matematyka). Egzaminator OKE z Informatyki. Na Macintoshach pracuje od 1992r. Opiekun pracowni komputerowych Macintosh i PC. Wspiera nauczycieli w stosowaniu technologii informacyjnej w pracy własnej i na lekcjach. Organizator Zjazdów Użytkowników Macintoshy na terenie Dolnego Śląˆska. Od 2003 r. Wzorcowy Edukator Apple.

Piotr Sobolewski

 

Inżynier Systemowy w firmie NTT System, Microsoft Certified Professional, Microsoft Certified Technology Specialist odpowiedzialny za przygotowanie komplementarnych informatycznych rozwiązań edukacyjnych, członek zespołu certyfikującego sprzęt i oprogramowanie.
Arkadiusz Stefan

 

Nauczyciel dyplomowany; ukończył studia informatyczne na Politechnice Poznańskiej i Politechnice Radomskiej. Od 1992 roku zajmuje się zagadnieniami praktycznego zastosowania informatyki i technologii informacyjnych w oświacie. W latach 2001 – 2006 brał czynny udział w realizowanych przez MEN projektach dotyczących wyposażenia szkół w sprzęt informatyczny. Obecnie zajmuje się problemami wizualizacji i interaktywności w procesie dydaktycznym.

Prywatnie: Ojciec dwójki dzieci (trzecie w drodze).

Piotr Szewczuk

 

Konsultant pomocy technicznej polskiego oddziału Novella. Z wykształcenia inżynier informatyki, ukończył Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie ze specjalnością sieci komputerowe. Od 2000 r, do czasu przejścia do Novella, pracował jako administrator systemów Solaris, FreeBSD i Linux.

Główne zainteresowania to bezpieczeństwo środowisk IT przy wykorzystaniu oprogramowania OpenSource oraz systemy poczty elektronicznej.

Posiada certyfikaty MCP, NCLP i NCLE.

Andrzej Szymczak

 

Przez wiele lat nauczyciel informatyki w szkole podstawowej i gimnazjum, oraz technologii informacyjnej w liceum i technikum w Warszawie. Wszystkimi sposobami rozbudowuje sieć i pracownie komputerowe w swojej szkole. Szuka prostych rozwiązań na skuteczne zastosowania TI w praktyce. Szczególnie zajmuje się zastosowaniami prostych CMS-ów. Chętnie ucieka z miasta do lasu i nad jeziora.

Lubi fotografię cyfrową, modele zdalnie sterowane, strzelectwo sportowe i ogrodnictwo.

W czasie wakacji stara się unikać komputerów.

Anna Twardowska

 

Product Manager Monitoring IP w Konsorcjum FEN Sp. z o.o.
Absolwetka Politechniki Poznańskiej Wydziału Informatyki i Zarządzania. Od 2001 związana z branżą IT, w Konsorcjum FEN odpowiedzialna za dział Monitoringu IP.
Zainteresowania: joga, muzyka, film.
Sebastian Wasiołka

 

Starszy Trener Produktu w firmie Young Digital Planet S.A. Wydawnictwa Interaktywne.

Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, założyciel i członek europejskiej organizacji „Europa-FELS”, członek Stowarzyszenia Niezależnych Wytwórców Energii Skojarzonej, członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego, ekspert Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ds. egzaminu zawodowego, autor i recenzent ogólnopolskich zadań egzaminacyjnych, autor licznych publikacji naukowych z dziedziny informatyki, asystent Śląskiej Wyższej Szkoły Informatyki, asystent Wyższej Szkoły Bankowej, nauczyciel przedmiotów zawodowych i informatycznych.

Mistrz Świata w szpadzie z 1996r., brązowy medalista Uniwersjady z 1997r., wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Zainteresowania: tworzenie aplikacji internetowych, grafika komputerowa, sport, podróże, muzyka. Prywatnie: żona Barbara oraz 6-letnia córeczka Karolinka.

Janusz Wierzbicki

 

Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Od 1996 roku prowadzi zajęcia dla nauczycieli. Ponad 12 lat współpracuje z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, prowadząc w nim szkolenia, uczestnicząc w tworzeniu nowych form doskonalenia oraz materiałów edukacyjnych dla ich uczestników. Jest egzaminatorem ECDL, ECDL WebStarter oraz ECDL e-Citizen. Uczestniczył w opracowaniu wielu programów nauczania, a także materiałów dydaktycznych i metodycznych - między innymi dla administratorów szkolnych pracowni internetowych działających pod kontrolą systemów MS SBS, a także na temat technik prezentacji, metody projektowej w edukacji, czy zaawansowanego tworzenia stron WWW przy wykorzystaniu języka PHP. Uczestniczył w programie „Intel – Nauczanie ku Przyszłości” jako Super Trener. Prowadzi serwisy internetowe zapewniające wsparcie osobom zarządzającym serwerami MS SBS. Pełnił wielokrotnie rolę niezależnego konsultanta przy realizacji projektów wyposażania szkół w laboratoria komputerowe, brał udział w przygotowaniu i wdrożeniu projektu informatyzacji bibliotek pedagogicznych. Jest współorganizatorem Ogólnopolskiego Zjazdu Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych w Mrozach. Od kilku lat prowadzi także wykłady i ćwiczenia z zakresu TIK na kilku warszawskich wyższych uczelniach, między innymi z zakresu sieci komputerowych i systemów operacyjnych.
Od 2009 zajmuje się edukacją w Microsoft Sp. z o.o.

Marcin Zalicki

 

Absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2003 roku związany z firmą Amazis.net, która jest Patronem technologicznym Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania wspierającym akcję WiOO w szkole. W ramach Amazis.net odpowiedzialny za wprowadzanie na rynek polski alternatywnych rozwiązań informatycznych – desktopowe systemy operacyjne (Mandrake/Mandriva), rozwiązania komunikacyjne (Axigen, Scalix, Zimbra), systemy serwerowe (CentOS), pracy grupowej (O3Spaces). Od końca 2007r. zaangażowany w tworzenie interoperacyjnych rozwiązań edukacyjnych. Od 2008r. zaangażowany w tworzenie polskiej dystrybucji inuksa – XtremeOS
Daniel Żukowski

 

Business Unit Manager w Konsorcjum FEN Sp. z o.o.

Ukończył politologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz „Strategie i planowanie w biznesie” na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, z branżą informatyczną związany jest od 2004 roku.

Przeszedł kolejno szczeble kariery zawodowej od stanowiska doradcy klienta, przez stanowisko opiekuna produktów VoIP, do Managera zarządzającego grupą produktów sieciowych. Jest odpowiedzialny za kreowanie strategii firmy w zakresie wprowadzania nowych produktów do oferty oraz koordynację projektów.

Zainteresowania: kino i literatura.