Nauka programowania wsparciem rozwoju intelektualnego dzieci i młodzieży

Nauka programowania wsparciem rozwoju intelektualnego dzieci i młodzieży
Nowy Tomyśl, 28 października 2016

Nauka programowania
Index Program Warsztaty Rejestracja Uczestnicy Materiały Kontakt Warunki uczestnictwa
Serdecznie zapraszamy
          Serdecznie zapraszamy na konferencję  "Nauka programowania wsparciem rozwoju intelektualnego dzieci i młodzieży", organizowaną w ramach grantu Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, która  odbędzie się 28 października 2016r. w  Nowym Tomyślu.
          Konferencja będzie złożona z dwóch części - plenarnej i warsztatowej. Część plenarna odbędzie się w sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury (ul. Tysiąclecia 3). Rejestracja uczestników od godz. 9:30 (szczegóły w zakładce Program). W tej części chcemy Państwu zaprezentować serię wykładów, które przybliżą ideę nauki programowania jako istotnej kompetencji XXI wieku, a także podkreślą rolę i pozycję nauczyciela. Pokażemy także propozycje nowego ujęcia podstawy programowej z informatyki zaproponowaną przez Radę ds. Informatyzacji Edukacji.
Po części plenarnej zaprosimy Państwa na obiad i poprosimy o przejście do budynku Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu (Osiedle Północ 25), gdzie od godz. 15:00 czekać na Państwa będzie cykl spotkań warsztatowych w postaci 3 bloków. W każdym bloku odbywać się będzie 9 równoległych warsztatów, które poprowadzą specjalnie na tę okoliczność zaproszeni specjaliści. Warsztaty będą przeznaczone dla nauczycieli różnych etapów edukacyjnych. Każdy uczestnik konferencji będzie mógł wziąć udział w 3 różnych warsztatach.

Konferencja, na którą zapraszamy Państwa jest pewną formą wsparcia dla szkół, które zgłosiły innowację pedagogiczną w ramach pilotażu nauki programowania, zaproponowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wiemy także, że w wielu szkołach podejmowane są różne formy aktywności związane z nauką programowania, a nie zostały zgłoszone jako innowacje. Sądzimy, że także nauczyciele tych szkół znajdą dla siebie interesujące treści, przykłady i pomysły dotyczące realizacji postulatu programowania na wszystkich etapach edukacyjnych.


Zapisy na Konferencje odbywać się będą wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz rejestracyjny dostępny w zakładce "Rejestracja" . Ilość miejsc ograniczona.
 

Z A P R A S Z A M Y !

Program konferencji