TECHNOLOGIE MOBILNE W SZKOLE

V Konferencja Technologie mobilne w szkole - edukacja z iPadem

iPad  w edukacji
Index  |  Program |  Warsztaty  |  Rejestracja  |  Uczestnicy  |  Galeria |  Kontakt |  Warunki uczestnictwa  |  Poprzednie edycje |  KASSK
                    
Serdecznie zapraszamy
          Serdecznie zapraszamy na piątą już konferencję z cyklu "Technologie mobilne w szkole", która  odbędzie się 11 grudnia 2015r. w Gimnazjum w Nowym Tomyślu pod hasłem "Edukacja z iPadem". Tradycyjnie, nasza Konferencja ma specyficzny charakter. Przyświeca nam hasło "nauczyciele nauczycielom". Pragniemy stworzyć wspólną przestrzeń edukacyjną, przestrzeń wymiany doświadczeń, dzielenia się swoimi wiadomościami, umiejętnościami oraz pomysłami na lekcje, projekty i pracę z naszymi uczniami. Daje nam to wiele radości i tą radością i pasją chcemy dzielić się z Wami.
          Od 2011 roku zdecydowaliśmy się na pilotażowe wprowadzenie do praktyki szkolnej iPada jako najbardziej mobilnego, uniwersalnego i niezawodnego urządzenia. Pracujemy wykorzystując iPada jako narzędzie wspomagające pracę dydaktyczną, wychowawczo - opiekuńczą i  zarządzanie szkołą. Jako pierwsza publiczna szkoła zdecydowaliśmy się "przetrzeć szlaki" promując wykorzystanie mobilnych rozwiązań w szkole.
W piątym już roku funkcjonowania naszego projektu trudno już mówić o pilotażu. Każdego dnia w naszym Gimnazjum z iPadem w systemie 1:1 pracują 3 tzw. "eKlasy" - po jednej na każdym poziomie. W iPady wyposażeni są wszyscy nauczyciele! Ponadto pracownia iPadowa jest na wyposażeniu oddziałów o profilu biologiczno - chemicznym. W Gimnazjalnym Centrum Informacji dostępne są dwie kolejne mobilne pracownie, które są systematycznie udostępniane nauczycielom do pracy w pozostałych oddziałach. Obserwujemy też rozwój tendencji BYOD i uczniowie chętnie przynoszą własne mobilne urządzenia.

Znakomicie przygotowana infrastruktura sieciowo - dostępowa pozwala na wydajną pracę wielu urządzeń bezprzewodowych jednocześnie. Każdego dnia w naszej sieci pracuje więcej urządzeń niż uczniów i pracowników szkoły. Wymaga to przemyślanych i zoptymalizowanych rozwiązań zapewniających zarówno sprawną pracę jak i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Jesteśmy pewni, że uczniowie przychodząc do szkoły, nie mogą trafiać do „elektronicznego skansenu”, skoro wokół nich i wokół szkoły jest coraz więcej nowoczesnej technologii, którą znają, lubią i sprawnie się nią posługują. W tym otoczeniu także szkoła – choć zawsze pozostanie niestety „spóźniona” – musi zrobić wszystko, by to zapóźnienie technologiczne jak najbardziej minimalizować. I staramy się to robić, by ten potencjał wykorzystać najlepiej jak potrafimy. Dlatego przygotowaliśmy dobrej jakości środowisko dla cyfrowej edukacji - optyczną sieć szerokopasmową oraz wydajną sieć WiFi.

          Podczas konferencji chcemy pokazać Państwu możliwości wykorzystania iPada w praktyce szkolnej. Chcemy podzielić się z Wami naszymi doświadczeniami, pokazać w jaki sposób prowadzimy lekcje, jak wykorzystujemy dostępne aplikacje, jak korzystamy z ePodręczników, jak wykorzystujemy iPada jako narzędzie do pracy metodą projektu lub warsztatów, w jaki sposób integrujemy nowe rozwiązania z już istniejącymi, z których przez lata korzystaliśmy w naszej szkole. Proponujemy przede wszystkim warsztaty poprowadzone przez nauczycieli naszego Gimnazjum z naszymi uczniami i oczywiście Uczestnikami Konferencji. Podczas Konferencji dostępne będzie specjalne centrum kompetencyjne mobilnej edukacji, gdzie wybitni specjaliści zaprezentują kompleksowe rozwiązania dla edukacji i odpowiedzą na każde, nawet najtrudniejsze pytanie.

Zapisy na Konferencje odbywać się będą wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz rejestracyjny dostępny w zakładce "Rejestracja" . Ilość miejsc ograniczona.

Z A P R A S Z A M Y !

organizator konferencji
/-/ Dariusz Stachecki
dyrektor gimnazjum
/-/ Andrzej Wałęsa